Paris Design Week

PARIS DESIGN WEEK nurza się wprost w promenadach, koktajlach, wystawach. Fot. maison-objet.com
PARIS DESIGN WEEK nurza się wprost w promenadach, koktajlach, wystawach. Fot. maison-objet.com

Paris Design Week

Siódmą edycję odbywającego się raz w roku PARIS DESIGN WEEK, zaplanowano tak, by pokrywał się z MAISON & OBJET PARIS. Przez osiem dni w Paryżu francuscy i zagraniczni specjaliści oraz publiczność poznają najlepsze francuskie kolekcje designerskie. Najbardziej obiecujące wschodzące talenty zaprezentują się zaś się na wystawie NOW! LE OFF.

PARIS DESIGN WEEK szybko podniósł poprzeczkę dla tego typu wydarzeń całym świecie. Pokrywając się z wrześniową wystawą MAISON & OBJET PARIS i integrując społeczności projektowe - francuską i tę coraz bardziej międzynarodową, PARIS DESIGN WEEK nurza się wprost w promenadach, koktajlach, wystawach ..., które mają swój punkt kulminacyjny w święcie wschodzących talentów - NOW! LE OFF – piszą organizatorzy.

Punkt kulminacyjny PDW - święto wschodzących talentów - NOW! LE OFF. Fot. maison-objet.com
Punkt kulminacyjny PDW - święto wschodzących talentów - NOW! LE OFF. Fot. maison-objet.com

PARIS DESIGN WEEK to wydarzenie gromadzące 300 uczestników, którzy z dumą promują najwyższej klasy design. Ma ono nie tylko sens artystyczny, ale i komercyjny. Odbywa się wtedy, gdy w sklepach i pojawiają się nowe koncepcje na jesienny sezon. PDW przez osiem dni łączy talenty designerskie z siłą sprzedawców, galerii, showroomów, hoteli i restauracji - aby zaznajomić publiczność z ich propozycjami w zakresie projektowania I kreacji. Trwające do późnego wieczora pokazy, debaty i instalacje sprawiają, że miasto żyje, powtarza nowe propozycje na jesień i rozpoczyna się przedświąteczny sezon sprzedaży.

Tegoroczna edycja ma na celu wytworzenie jeszcze silniejszych i szerszych powiązań między ludźmi zaangażowanymi w paryski design. Postanowiono wzmocnić wymiar techniczny imprezy i opracowano specjalny plan o nazwie Projets. Plan związany z pokazem MAISON AND OBJET PROJECTS przeznaczony jest nie tylko dla specjalistów, ale i dla osób prywatnych, mających na tapecie projekty wnętrz. Zaprasza się je odwiedzenia showroomów uczestników MAISON AND OBJET, aby mogli nimi podzielić się z profesjonalistami – projektantami wnętrz.

Na podstawie: maison-objet.com, notjustalabel.com

Lokacja: Paryż

Wróć

> Maj 2020  
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31