London Fashion Week Luty 2019

Organizatorzy z British Fashion Council twierdzą, że międzynarodowi uczestnicy showroomów są dowodem, że drzwi Londynu są szeroko otwarte na świat. Fot. londonfashionweek.co.uk
Organizatorzy z British Fashion Council twierdzą, że międzynarodowi uczestnicy showroomów są dowodem, że drzwi Londynu są szeroko otwarte na świat. Fot. londonfashionweek.co.uk/Getty

London Fashion Week Luty 2019

London Fashion Week odbywa się w Londynie dwa razy w roku, w lutym i wrześniu. To jeden z tygodni mody „Wielkiej Czwórki” - z Nowym Jorkiem, Mediolanem i Paryżem. Prezentuje ponad 250 projektantów międzynarodowemu gronu przedstawicieli wpływowych branżowych mediów i sprzedawców detalicznych.

Z czterech stolic mody, Londyn jest jedyną, która showroomy designerów łączy - poprzez miejsce - z przestrzenią wystawową British Fashion Council (BFC) Show and Presentation Space. Fot. londonfashionweek.co.uk
Z czterech stolic mody, Londyn jest jedyną, która showroomy designerów łączy - poprzez miejsce - z przestrzenią wystawową British Fashion Council (BFC) Show and Presentation Space. Fot. londonfashionweek.co.uk

London Fashion Week (LFW) liczy już ponad 35 lat – jego pierwsza edycja odbyła się w październiku 1983 roku. Organizowany jest przez British Fashion Council (BFC).  Obecnie wraz z Nowym Jorkiem, Paryżem i Mediolanem tworzy „Wielką Czwórkę” tygodni mody.

Organizatorzy przedstawiają LFW podmiotom finansującym jako wydarzenie handlowe, które przynosi zysk dwojakiego rodzaju – przyciąga uwagę publiczności i  prasy (ponad 5000 dziennikarzy i kupujących) i przynosi korzyści podatnikom (wartość zamówień przekracza 100 milionów funtów).

LFW został przez organizatorów skojarzony z London Fashion Week Festival, imprezą skupiającą się na rynku detalicznym i dostępną szerokiej publiczności.

Zaplanowane w harmonogramie LFW wydarzenia odbywają się w przestrzeni British Fashion Council w budynku 180 Strand, a także w innych lokalizacjach w centrum Londynu. 180 Strand to wybudowany w stylu brutalizmu budynek który jest obecnie w trakcie transformacji w kreatywne centrum - miejsce mające z zamyśle pomysłodawców „łączyć twórców, przedsiębiorców, myślicieli i odkrywców poprzez zgromadzenie w jego przestrzeniach funkcji kreatywnych, prezentacyjnych, edukacyjnych i społecznych”.

Podczas wydania we wrześniu 2015 i lutym 2016 roku British Fashion Council udostępniła przestrzenie Vinyl Factory w Soho, przy Brewer Street.

W związku z rosnącą liczbą protestujących przeciwko futrom, Londyński Tydzień Mody z września 2018 roku był pierwszym dużym tygodniem mody wolnym od futra.

Live Streaming

Wiosną 2010 roku London Fashion Week stał się pierwszym z czterech tygodni mody, w którym projektanci pokazujący kolekcje na wybiegu zlokalizowanym w Somerset House mogli transmitować swoje programy na żywo w Internecie.

London Fashion Week Men’s

W letniej edycji w 2012 roku wprowadzono kolekcje London Collections: Men, jako uzupełnienie pokazów kolekcji na wiosnę, lato i jesień, zimę. W porównaniu z pierwszą edycją, w czerwcu 2015 roku ekspozycja urosła o 67 procent i zgromadziła 77 różnych projektantów. Od sezonu jesień-zima 2017 London Collections: Men nosi nazwę London Fashion Week Men's. Odzwierciedla to rosnące zainteresowanie ze strony konsumentów.

London Fashion Week Festival

London Fashion Week Festival (LFWF), wcześniej znany jako London Fashion Weekend, oferuje - jak to się dzisiaj określa, ale i realizuje - doświadczenie tygodnia mody konsumentom detalicznym.

Ta biletowana impreza odbywała się w The Store Studios w budynku 180 The Strand. LFWF umożliwia  konsumentom zakup wybranych kolekcji projektantów w wyjątkowych cenach, uczestniczenie w pokazach projektantów którzy wzięli udział w LFW i słuchanie lektoratów ekspertów branżowych – aby zaznajomić się z kluczowymi trendami w nadchodzących sezonach.

Dotychczas LFWF odbywał się po głównym harmonogramie London Fashion Week. W tej edycji LFW Festival ma nowy format i odbywa się w oficjalnym miejscu imprezy – The Store X, 180 Strand.  Status Insidera daje dostęp do LFW w ciągu dwóch dni – 16 i 17 lutego, którego zakres zależy od wykupionego biletu.

Bilety na LFWF dzielą się na dwie klasy – insider i front row.

  • Insider ma dostęp do zakupów, aktywności eksperymentalnych, do pokazu i gościny London Fashion Week: Insiders, do prelekcji ekspertów, do designerskiej tote-bag i oczywiście – lampki szmpana po przybyciu.
  • Bilet front row zapewnia dodatkowo - zarezerwowane miejsce w pierwszym rzędzie pokazów, do strefy gościnnej dla VIP-ów, pierwsze miejsca podczas prelekcji, posiłki i napoje podczas pobytu LFW: Insiders i vipowską wersję tote-bag z produktami lifestylowymi, modowymi i kosmetykami.

Bilety dostępne są pod adresem: lfw.seetickets.com/content/lfw

LFW odbywa się w przestrzeni British Fashion Council w budynku 180 Strand, a także w innych lokalizacjach w centrum Londynu. Mulberry. Fot. londonfashionweek.co.uk/Charlie Wheeler
LFW odbywa się w przestrzeni British Fashion Council w budynku 180 Strand, a także w innych lokalizacjach w centrum Londynu. Mulberry. Fot. londonfashionweek.co.uk/Charlie Wheeler

Designer Showrooms

Zlokalizowane w The Store X w budynku 180 Strand, Designer Showrooms będą siedzibą ponad 150 designerów - brytyjskich i spoza Wielkiej Brytanii. Ten świetnie wyreżyserowany salon wystawienniczy zaprezentuje bogaty i różnorodny wybór produktów.

Zdaniem organizatorów udział międzynarodowych projektantów jest dowodem, że drzwi Londynu są otwarte. Wizytujący Londyn designerzy prezentują swoje produkty m.in. w Australii, Chinach, Dubaju, w Korei w całej Europie. Przyciąganie Londynu w skali globalnej jest niezaprzeczalne. Wielka Brytania jest nadal atrakcyjnym i miejscem dla wielu firm designerskich.

W Londynie Designer Showrooms umiejscowiono w tym samym miejscu co oficjalną BFC Show Space. W wyniku tego Designer Showrooms LFW wprowadziły na rynek wiele globalnych marek, w tym wielu projektantów z harmonogramu LFW. Prezentacja w Designer Showrooms pozwala markom rozwijać relacje z wpływowymi na całym świecie sklepami i przyczynia się do zwiększenia ich widoczności dla grona najlepszych międzynarodowych dziennikarzy, publikacji i stylistów. Oprócz tego projektanci uzyskają dostęp do sezonowych list akredytacyjnych prasy i nabywców, a także seminarium biznesowego przed pokazem.

Strona wydarzenia: londonfashionweek.co.uk

Lokacja: Londyn

Wróć

> Sierpień 2019 >
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31