Berlin Fashion Week Spring Summer 2018

Dwa razy w roku Berlin staje się międzynarodową sceną mody i stylu życia. Fot. www.fashion-week-berlin.com
Dwa razy w roku Berlin staje się międzynarodową sceną mody i stylu życia. Fot. www.fashion-week-berlin.com

Tydzień Mody w Berlinie: pokazy, targi, konferencje

Dwa razy w roku Berlin staje się międzynarodową sceną mody i stylu życia. Podczas Berlin Fashion Week miłośnicy mody, kupujący, odwiedzający targi i przedstawiciele mediów mogą obejrzeć pokazy, konkursy, zapoznać się z najnowszymi kolekcjami i trendami podczas targów, odwiedzić wystawy i imprezy w plenerze.

Po kilku sezonach miasto weszło do pierwszej piątki modowych stolic, a Berlin Fashion Week osiągnął próg 200 tysięcy odwiedzających i 200 wydarzeń (w tym ok. 70 pokazów mody).

Najważniejsze wydarzenia Berlin Fashion Week to targi PREMIUM Exhibitions w STATION Berlin, PANORAMA w Messe Berlin, Show&Order w Kühlhaus Station-Berlin, Seek i Bright w Arena Berlin i Selvedge Run w Marshall-Haus, Greenshowroom i Ethical Fashion Show Berlin w Kraftwerk Berlin, a także na pokazach Mercedes-Benz Fashion Week w E-Werk Berlin.

W tym sezonie znani i młodzi projektanci zaprezentują swe kolekcje w Der Berliner Mode Salon w Kronprinzenpalais.

Udział w styczniowej edycji Berlin Fashion Week zapowiedziało ponad 3500 wystawców.

W ubiegłym sezonie do Berlina przyjechało 200 tysięcy profesjonalistów i 550 dziennikarzy. Wynik: 5000 relacji w krajowych i międzynarodowych gazetach, ponad 5000 relacji online i 200 telewizyjnych.

Inicjatorzy Berlin Fashion Week

Departament Ekonomii, Energii i Przedsięwzięć Publicznych Senatu Berlina od roku 2007 wspiera rodzimy przemysł modowy – z budżetem do miliona euro i szerokim wachlarzem kompleksowych działań. Co roku roku finansuje co najmniej osiem pokazów mody w ramach Berlin Showroom – platform mającym pomóc projektantom w dystrybucji swych kolekcji za granicami Niemiec – w Paryżu i Nowym Jorku.

Za lokalny marketing podczas Berlin Fashion Week odpowiada publiczno-prywatna spółka Berlin Partner for Business and Technology GmbH. Berlin Partner opracowuje Key Visual, kluczowy element graficzny – reklamy zewnętrznej w mieście, reklam w krajowych i międzynarodowych czasopismach i gazetach, a także kanałów w mediach społecznościowych. Spółka działa w imieniu berlińskiej Senackiej Administracji ds. Gospodarki, Energii i Biznesu.

Witryna internetowa www.fashion-week-berlin.com z kalendarzem Berlin Fashion Week umacnia pozycję Berlina jako międzynarodowej metropolii mody.

Lokacja: Berlin

Wróć

> Maj 2020  
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31