Kanał RSS wiadomości

Miu Miu i lekcja stylizacji

Kolekcja Miucci Prady dla Miu Miu to pochwała nieograniczonej kobiecej pomysłowości w warunkach... No właśnie - ograniczonych zasobów? Niezupełnie. Chodzi o kreatywną zabawę nie z konieczności, ale ze świadomego wyboru.

Louis Vuitton: tęsknota za Belle Époque

Pokaz marki Louis Vuitton w Cour Carrée w Luwrze w wydaniu Nicolasa Ghesquière'a kończył sezon Wiosna 2020. Nad wybiegiem dominował multimedialny ekran – ściana. W kolekcji było zaś wiele odniesień do Belle Époque, gdy to powstała fiema Louisa Vuittona.

Chanel na paryskim dachu

Był to pierwszy pokaz kolekcji ready-to-wear Virginie Viard opracowanej bez nadzoru Karla Lagerfelda. Na wybiegu symulującym dach paryskiej kamienicy - tweedowe kostiumy, jedwabne szorty, sukienki garçonne i dzwonowe spódniczki.

Udawana potęga power dressingu

Demna Gvasalia stworzył dla Balenciagi kolekcję na wiosnę 2020 w sposób skrajny odzwierciedlającą bieżącą sytuację polityczną w Europie. Już to że wystawił ją w czymś, co nazwał fałszywym parlamentem Balenciagi - zwołanym w celu zbadania problemu power dressingu.

Valentino. Kolekcja zbudowana wokół bieli

Pierpaolo Piccioli poświęcił całą sekcję otwierającą wiosenny pokaz Valentino – 12 looków - bieli. - Chciałem pracować nad czymś uniwersalnym, aby powrócić do istoty kształtu i objętości - mówi.

Givenchy. Między Paryżem a Nowym Jorkiem

Gdy Clare Waight Keller wyjechała do Nowego Jorku do pracy u Calvina Kleina, a był rok 1993. Dzisiaj wymyśliła wiosenną kolekcję jako dialog między Nowym Jorkiem z początku lat 90 a Paryżem.

Sarah Burton: beetling i wspólne haftowanie

Sarah Burton kontynuuje swą akcję przywracania wybiegom modowym produktów brytyjskiego tradycyjnego przemysłu włókienniczego, któremu z obliczu brexitu i przywrócenia barier celnych grozi kompletna likwidacja.

Dior sadzi las w środku miasta

Kryzys klimatyczny i potrzeba zrównoważonego rozwoju, palące problemy światowej polityki, przenoszą się na świat mody. Maria Grazia Chiuri, miłośniczka przyrody i ogrodów, zaprosiła gości pokazu Diora do lasu rosnącego w... paryskim Hippodorme de Longchamp.

Kolory Pantone na jesień i zimę

Na każdy sezon zespół PANTONE Color Institute tworzy zestawienie 12+4 kolorów stosowanych przez projektantów obecnych na wybiegach nowojorskiego tygodnia mody.

Gucci: Orgasmique & Eterotopia

Smukłe linie domu Gucci z lat 70. i te z czasów ich reinterpretacji przez Toma Forda w latach 90. Graficzne zblokowanie kolorów, brak printów. Szpicruty i winylowe obroże. Alessandro Michele: Moda ma pozwalać ludziom przechodzić przez pola swoich możliwości.

Kanał RSS imprezy