Kanał RSS wiadomości

Dwóch wspaniałych i demon

W latach 70. ubiegłego wieku Paryżem władał hedonizm, a projektanci mody jawili się jako żywe dowody, że sława, seksapil i glamour jest dostępny wszystkim. Właśnie wtedy Yves Saint Laurent i Karl Lagerfeld zostali uwikłani w ostry spór, który zmienił oblicze francuskiej i europejskiej mody.

Chloé. Krawiectwo nieważkie i w pełni kobiece

Chloé to kolejna marka która zawdzięcza wiele talentowi i pracowitości Karla Lagerfelda. I to kolejna marka, której zarządzający poczuli się w obowiązku uczcić zmarłego na początku roku niemieckiego geniusza mody.

Ostatnia kolekcja Karla Lagerfelda

Na pokazie kolekcji Chanel na nadchodzącą jesień i zimę było po prostu smutno. Pożegnaniu Karla Lagerfelda towarzyszył nastrój zwiewnej elegancji. W pierwszym rzędzie zasiadły m.in. Anna Wintour, Naomi Campbell, Claudia Schiffer i Monica Bellucci.

Balenciaga. Niepokojąca teraźniejszość

Przytłaczający multimedialny tunel, jedna z największych instalacji LED jako oprawa kolekcji wiosennej kontra ascetyczna, pusta przestrzeń pachnąca asfaltem i błyskające stroboskopy. To niepokojące wizje Demny Gvasalii, dyrektora kreatywnego marki Balenciaga na ten rok.

Sara Burton wraca do domu

Sara Burton: Opracowując tę kolekcję wróciłam do domu. Do północnej Anglii, do miejsc w któryck dorastałam. Do włókienniczych fabryk, do dzikich krajobrazów które pamiętam z dzieciństwa. Zabrałam tam swój zespół.

Olivier Rousteing na przyszłą jesień i zimę

Olivier Rousteing: Chcę, by kobiety miały taką samą siłę jak mężczyźni i chcę, żeby mężczyźni mogli odkryć swe kobiece strony. Ona jest wichrzycielką. Jest wyzywająca, ale potrafi również być słodka i romantyczna. Może być aniołem albo diabłem.

Saint Laurent w lustrzanym pudełku

W jaki sposób dyrektor kreatywny nobliwego domu mody powinien wykorzystać jego dziedzictwo? To pytanie, które po niedawnej śmierci Karla Lagerfelda jest bardzo na czasie. W jaki sposób odpowiada na nie Anthony Vaccarello u Saint Laurenta?

Money for nothing and chicks for free…

MOSCHINO. Jesień/Zima 2019. Jeremy Scott: W życiu każdego zawsze jest jakiś shit. Mały odjazd, odrobina funu - nie ma w tym nic złego. Jestem królem kampu! No i były sukienki z banknotów, złote garsonki, mocne tapiry i jednoręcy bandyci.

Grunge według Donatelli Versace

Donatella Versace: Trochę niedoskonałości to nowa doskonałość. Projektantka serwuje młodym klientkom marki powrót do czasów sprzed Facebooka i Instagrama. Maszyna czasu made in Versace ma jednak biznesowy sens.

Fendi. Pożegnanie mistrza

Karl Lagerfeld przez ponad pół wieku był projektantem marki Fendi, zarówno segmentu couture jak i ready to wear. Kolekcja na jesień i zimę 2019 była ostatnią zaprojektowaną przez niego dla tego domu. Jej pokaz był hołdem złożonym legendarnemu projektantowi.

Kanał RSS imprezy

2019-05-06 Met Gala 2019

The Met Gala, oficjalnie nazywana Costume Institute Gala, znana również jako Met Ball, to coroczna impreza służąca zbiórce na rzecz Instytutu Kostiumowego Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Jest to inauguracja corocznej wystawy mody w tym instytucie. Każdego roku impreza podejmuje aktualny temat tej wystawy. Organizatorzy oczekują, że zaproszeni goście wybiorą kreacje pasujące do tematu wystawy.

2019-07-16 Feeric Fashion Week

Sybin, urokliwe miasto w rumuńskiej Transywanii, o bogatej historii jak co roku otworzy swoje podwoje przed entuzjastami i projektantami mody. W dniach 16-21 lipca Feeric Fashion Week po raz 12 zaprezentuje międzynarodowym gościom innowacyjne pokazy, urokliwe lokalizacje i wiele świeżych kolekcji intrygujących młodych projektantów. Wyślą oni światu sygnał, że Rumunię należy kojarzyć z przyszłością wschodnioeuropejskiej mody. Twierdzenie to wspiera progresywny i nowatorski charakter corocznych edycji Feeric Fashion Week.

2019-04-22–2019-04-28 Fashion Revolution Week

Fashion Revolution Week, coroczna globalna kampania na rzecz bardziej sprawiedliwego, bezpieczniejszego i bardziej przejrzystego przemysłu modowego, w tym roku trwa od poniedziałku 22 do niedzieli 28 kwietnia 2019 roku. Kwiecień to miesiąc w którym doszło do największej tragedii w przemyśle odzieżowym. 24 kwietnia 2013 roku zawaliła się fabryka Rana Plaza w Dhace w Bangladeszu, zabijając 1138 osób, a wiele więcej raniąc.

2019-09-05–2019-09-14 Paris Design Week

Ósmą edycję odbywającego się raz w roku PARIS DESIGN WEEK, zaplanowano tak, by pokrywał się z MAISON & OBJET PARIS. Przez kilka dni w Paryżu francuscy i zagraniczni specjaliści oraz publiczność poznają najlepsze francuskie kolekcje designerskie. Najbardziej obiecujące wschodzące talenty zaprezentują się zaś się na wystawie NOW! LE OFF.