Kanał RSS wiadomości

Reanimacja marki. Bruno Sialelli redefiniuje Lanvin

Styczeń 2019: Bruno Sialelli, nieznany szerzej designer przejmuje stery w Lanvinie, umierającej francuskiej marce, po zakupie jej przez Fosun International. Od tego czasu zaprezentował światu już trzy kolekcje.

Dries Van Noten i Christian Lacroix razem

Połączenie belgijskiej północy z prowansalskim południem. Ujawnienie współpracy, która w tajemnicy trwała miesiące wystarczyło, by wprawić fanatyków mody w szaleństwo: nadmiar Lacroix połączony z pragmatyzmem Van Notena.

Salvatore Ferragamo na wiosnę

Dom Salvatore Ferragamo sfinansował odnowienie Fontanny Neptuna we Florencji. Paul Andrew wykorzystał fotografie posągu Neptuna z fontanny tworząc printy do swej kolekcji ready to wear na wiosnę 2020 roku. Wcześniej pokazał męską kolekcję na Piazza della Signoria.

JW Anderson. Propozycje na wiosnę 2020

Niedawno do obiegu weszły takie terminy jak płeć płynna, neutralna, niebinarna. Ubrania są kierowane jednocześnie do obu płci. Trafia to do Jonathana Andersona. Być może jest pierwszym designerem który się odważył na podważenie panujących konwencji modowych.

Miu Miu i lekcja stylizacji

Kolekcja Miucci Prady dla Miu Miu to pochwała nieograniczonej kobiecej pomysłowości w warunkach... No właśnie - ograniczonych zasobów? Niezupełnie. Chodzi o kreatywną zabawę nie z konieczności, ale ze świadomego wyboru.

Yohji Yamamoto ostrzega: No Future

Yamamoto prezentował swoją najnowszą kolekcję w ponurym nastroju. Ubrany w swój płaszcz NO FUTURE dywagował nad marnymi perspektywami naszej planety. I tak troska o Ziemię zrodziła jedną z jego najbardziej poruszających kolekcji ostatnich lat.

Louis Vuitton: tęsknota za Belle Époque

Pokaz marki Louis Vuitton w Cour Carrée w Luwrze w wydaniu Nicolasa Ghesquière'a kończył sezon Wiosna 2020. Nad wybiegiem dominował multimedialny ekran – ściana. W kolekcji było zaś wiele odniesień do Belle Époque, gdy to powstała fiema Louisa Vuittona.

Chanel na paryskim dachu

Był to pierwszy pokaz kolekcji ready-to-wear Virginie Viard opracowanej bez nadzoru Karla Lagerfelda. Na wybiegu symulującym dach paryskiej kamienicy - tweedowe kostiumy, jedwabne szorty, sukienki garçonne i dzwonowe spódniczki.

Udawana potęga power dressingu

Demna Gvasalia stworzył dla Balenciagi kolekcję na wiosnę 2020 w sposób skrajny odzwierciedlającą bieżącą sytuację polityczną w Europie. Już to że wystawił ją w czymś, co nazwał fałszywym parlamentem Balenciagi - zwołanym w celu zbadania problemu power dressingu.

Valentino. Kolekcja zbudowana wokół bieli

Pierpaolo Piccioli poświęcił całą sekcję otwierającą wiosenny pokaz Valentino – 12 looków - bieli. - Chciałem pracować nad czymś uniwersalnym, aby powrócić do istoty kształtu i objętości - mówi.

Kanał RSS imprezy