Kanał RSS wiadomości

Moschino w nowojorskim metrze

Czy może być lepszy wybieg na prezentację szalonego hiperrealistycznego streetwearu Jeremiego Scotta w Nowym Jorku od wagonów metra? Scott celuje w kicz, ale efekt nie razi, przypomina raczej komiks. Poczucie humoru artysty dodaje tej kolekcji... elegancji.

Chanel. Paris-31 rue Cambon w Grand Palais

Pokaz Métiers d'art. W tym roku dom Chanel pod artystyczną wodzą Virginie Viard zrezygnował z wędrówek po świecie. Pozostał w Paryżu i w swoim stylu rozgościł się w Grand Palais. Powstała tam kolejna brawurowa scenografia.

Kim Jones, Shawn Stussy i Dior

Dior Homme. Pre-Fall 2020. Miami. Sensacją tego pokazu stało się ogłoszenie współpracy Jonesa z byłym królem streetwearu - Shawnem Stussy. Efektem pracy tego artysty jest choćby przeprojektowane na użytek kolekcji logo DIOR.

Reanimacja marki. Bruno Sialelli redefiniuje Lanvin

Styczeń 2019: Bruno Sialelli, nieznany szerzej designer przejmuje stery w Lanvinie, umierającej marce, po zakupie jej przez Fosun International. Od tego czasu zaprezentował już trzy kolekcje.

Dries Van Noten i Christian Lacroix razem

Połączenie belgijskiej północy z prowansalskim południem. Ujawnienie współpracy, która w tajemnicy trwała miesiące wystarczyło, by wprawić fanatyków mody w szaleństwo: nadmiar Lacroix połączony z pragmatyzmem Van Notena.

Salvatore Ferragamo na wiosnę

Dom Salvatore Ferragamo sfinansował odnowienie Fontanny Neptuna we Florencji. Paul Andrew wykorzystał fotografie posągu Neptuna z fontanny tworząc printy do swej kolekcji ready to wear na wiosnę 2020 roku. Wcześniej pokazał męską kolekcję na Piazza della Signoria.

JW Anderson. Propozycje na wiosnę 2020

Niedawno do obiegu weszły takie terminy jak płeć płynna, neutralna, niebinarna. Ubrania są kierowane jednocześnie do obu płci. Trafia to do Jonathana Andersona. Być może jest pierwszym designerem który się odważył na podważenie panujących konwencji modowych.

Miu Miu i lekcja stylizacji

Kolekcja Miucci Prady dla Miu Miu to pochwała nieograniczonej kobiecej pomysłowości w warunkach... No właśnie - ograniczonych zasobów? Niezupełnie. Chodzi o kreatywną zabawę nie z konieczności, ale ze świadomego wyboru.

Yohji Yamamoto ostrzega: No Future

Yamamoto prezentował swoją najnowszą kolekcję w ponurym nastroju. Ubrany w swój płaszcz NO FUTURE dywagował nad marnymi perspektywami naszej planety. I tak troska o Ziemię zrodziła jedną z jego najbardziej poruszających kolekcji ostatnich lat.

Louis Vuitton: tęsknota za Belle Époque

Pokaz marki Louis Vuitton w Cour Carrée w Luwrze w wydaniu Nicolasa Ghesquière'a kończył sezon Wiosna 2020. Nad wybiegiem dominował multimedialny ekran – ściana. W kolekcji było zaś wiele odniesień do Belle Époque, gdy to powstała fiema Louisa Vuittona.

Kanał RSS imprezy