Kanał RSS wiadomości

Chanel Cruise. Oczekiwanie na pociąg

Chanel to dom mody, który obecnie niesie w sobie DNA dwojga geniuszy – założycielki Gabrielle „Coco” Chanel i zmarłego na początku roku Karla Lagerfelda. Czas po śmierci „Midasa mody” jest dla Chanel okresem kryzysowym, w którym musi się od nowa odnaleźć.

Otyłość. Coraz większy problem

Miliony ludzi od lat bezskutecznie katują się dietami, opartymi na najdziwniejszych ideologiach. Miliony tyją, setki tysięcy osiągają monstrualne rozmiary. Otyłość, bez względu na to jak powstała, została przez naukę zaliczona w poczet niebezpiecznych schorzeń.

Foodpairing: odkrycie czy interes

Gdy Heston Blumenthal i Francois Benzi postawili hipotezę, że produkty spożywcze komponują się w przyjemną dla nas całość, gdy w swoim składzie mają podobne cząsteczki, rozpoczęła się era food pairingu.

Dwóch wspaniałych i demon

W latach 70. ubiegłego wieku Paryżem władał hedonizm, a projektanci mody jawili się jako żywe dowody, że sława, seksapil i glamour jest dostępny wszystkim. Właśnie wtedy Yves Saint Laurent i Karl Lagerfeld zostali uwikłani w ostry spór, który zmienił oblicze francuskiej i europejskiej mody.

Chloé. Krawiectwo nieważkie i w pełni kobiece

Chloé to kolejna marka która zawdzięcza wiele talentowi i pracowitości Karla Lagerfelda. I to kolejna marka, której zarządzający poczuli się w obowiązku uczcić zmarłego na początku roku niemieckiego geniusza mody.

Ostatnia kolekcja Karla Lagerfelda

Na pokazie kolekcji Chanel na nadchodzącą jesień i zimę było po prostu smutno. Pożegnaniu Karla Lagerfelda towarzyszył nastrój zwiewnej elegancji. W pierwszym rzędzie zasiadły m.in. Anna Wintour, Naomi Campbell, Claudia Schiffer i Monica Bellucci.

Balenciaga. Niepokojąca teraźniejszość

Przytłaczający multimedialny tunel, jedna z największych instalacji LED jako oprawa kolekcji wiosennej kontra ascetyczna, pusta przestrzeń pachnąca asfaltem i błyskające stroboskopy. To niepokojące wizje Demny Gvasalii, dyrektora kreatywnego marki Balenciaga na ten rok.

Sara Burton wraca do domu

Sara Burton: Opracowując tę kolekcję wróciłam do domu. Do północnej Anglii, do miejsc w któryck dorastałam. Do włókienniczych fabryk, do dzikich krajobrazów które pamiętam z dzieciństwa. Zabrałam tam swój zespół.

Olivier Rousteing na przyszłą jesień i zimę

Olivier Rousteing: Chcę, by kobiety miały taką samą siłę jak mężczyźni i chcę, żeby mężczyźni mogli odkryć swe kobiece strony. Ona jest wichrzycielką. Jest wyzywająca, ale potrafi również być słodka i romantyczna. Może być aniołem albo diabłem.

Saint Laurent w lustrzanym pudełku

W jaki sposób dyrektor kreatywny nobliwego domu mody powinien wykorzystać jego dziedzictwo? To pytanie, które po niedawnej śmierci Karla Lagerfelda jest bardzo na czasie. W jaki sposób odpowiada na nie Anthony Vaccarello u Saint Laurenta?

Kanał RSS imprezy

2019-07-16 Feeric Fashion Week

Sybin, urokliwe miasto w rumuńskiej Transywanii, o bogatej historii jak co roku otworzy swoje podwoje przed entuzjastami i projektantami mody. W dniach 16-21 lipca Feeric Fashion Week po raz 12 zaprezentuje międzynarodowym gościom innowacyjne pokazy, urokliwe lokalizacje i wiele świeżych kolekcji intrygujących młodych projektantów. Wyślą oni światu sygnał, że Rumunię należy kojarzyć z przyszłością wschodnioeuropejskiej mody. Twierdzenie to wspiera progresywny i nowatorski charakter corocznych edycji Feeric Fashion Week.

2019-09-05–2019-09-14 Paris Design Week

Ósmą edycję odbywającego się raz w roku PARIS DESIGN WEEK, zaplanowano tak, by pokrywał się z MAISON & OBJET PARIS. Przez kilka dni w Paryżu francuscy i zagraniczni specjaliści oraz publiczność poznają najlepsze francuskie kolekcje designerskie. Najbardziej obiecujące wschodzące talenty zaprezentują się zaś się na wystawie NOW! LE OFF.