Kanał RSS wiadomości

Chanel. Kobieca delikatność Virgine Viard

Zmiana warty w Chanel po śmierci Karla Lagerfelda oznacza i kontynuację i zmianę. Dała temu dowód i pierwsza samodzielna kolekcja haute couture Virginie Viard.

Jacquemus. Pośrodku pól lawendy

Jaskraworóżowa linia tkaniny biegnąca po polu lawendy w górę wzgórza ku prowansalskiemu niebu. W oddali rząd ludzi zaczął schodzić ze wzgórza prowadzony przez osobę w olśniewającej oversizowej białej marynarce i koronce pod spodem...

Fendi z Karlem Lagerfeldem i bez

Męska kolekcja Silvii Venturini Fendi na nadchodzącą jesień i zimę powstała jeszcze pod przemożnym wpływem Karla Lagerfelda. Tę na wiosnę przyszłego roku Silvia stworzyła podejmując współpracę z Lucą Guadagnino.

Z dala od szarego dreskodu

Od kilkudziesięciu już lat Dior ma w dziedzinie menswearu opinię producenta konwencjonalnych szarych garniturów - w sam raz dla białych kołnierzyków średniego szczebla. Kimi Jones łamie ten stereotyp.

Tropiki po sycylijsku

Domenico Dolce i Stefano Gabbana zapragnęli przyrządzić najbardziej męski koktajl – z tych w stylu „polinezyjskiej” Tiki (czytaj - Polinezja w Kaliforni) podawanych w naczyniach w kształcie wymóżdżonej ludzkiej głowy.

Transformacji Celine ciąg dalszy

Hedi Slimane: czarny dwurzędowy garnitur, biała koszula, czarny wąski krawat – to odcienie Nowej Fali dla męskiej klienteli z pokolenia Z ale - paryskie stare dobre burżua dla kobiet.

Hedi Slimane: transformacja Céline

Zmiana warty w Céline wywołała sporą reakcję w gronie klientek marki, a jednym z przebijających się było stwierdzenie, że Philo kobiety ubierała, podczas gdy zakochany w młodzieżowych subkulturach Slimane – je znów rozbierze.

Dior śladami Saint Laurenta

Dlaczego Maria Grazia Chiuri przyjechała ze swym pokazem Resort/Cruise do Marrakeszu? Co ma wspólnego Dior z tym marokańskim miastem? Odpowiedzią są trzy słowa: Yves Saint Laurent.

Chanel Cruise. Oczekiwanie na pociąg

Chanel to dom mody, który obecnie niesie w sobie DNA dwojga geniuszy – założycielki Gabrielle „Coco” Chanel i zmarłego na początku roku Karla Lagerfelda. Czas po śmierci „Midasa mody” jest dla Chanel okresem kryzysowym, w którym musi się od nowa odnaleźć.

Otyłość. Coraz większy problem

Miliony ludzi od lat bezskutecznie katują się dietami, opartymi na najdziwniejszych ideologiach. Miliony tyją, setki tysięcy osiągają monstrualne rozmiary. Otyłość, bez względu na to jak powstała, została przez naukę zaliczona w poczet niebezpiecznych schorzeń.

Kanał RSS imprezy

2019-09-05–2019-09-14 Paris Design Week

Ósmą edycję odbywającego się raz w roku PARIS DESIGN WEEK, zaplanowano tak, by pokrywał się z MAISON & OBJET PARIS. Przez kilka dni w Paryżu francuscy i zagraniczni specjaliści oraz publiczność poznają najlepsze francuskie kolekcje designerskie. Najbardziej obiecujące wschodzące talenty zaprezentują się zaś się na wystawie NOW! LE OFF.